Ми раді бачити Вас щоденно з 10-00 до 17-00

четвер, 22 травня 2025 р.

Безбар'єрність -це про кожного із нас


В рамках Національного тижня безбар’єрності, який триває з 19 по 25 травня в нашій бібліотеці для здобувачів освіти Гоноратської гімназії (5,7 класи) пройшла виховна година: « Твоє ставлення та поведінка – вже частина безбар’єрного світу…». Бібліотекар Світлана Якубовська разом з фахівцем із соціальної роботи Юлією Патренікою розповіли присутнім що таке безбар’єрність, познайомили з основними напрямками безбар’єрного простору, обговорили з дітьми основні принципи безбар’єрності на прикладах повсякденних життєвих ситуацій. Прослухавши інформацію, учні відповідали на запитання анкети. Далі бібліотекар презентувала книжкову викладку: « Україна без бар’єрів» присвяченій темі безбар’єрності. Зокрема зупинилася на книзі А.Бачинського
« 140 децибелів тиші». Такі книги мотивують змінювати своє ставлення до людей з інвалідністю, хворобами чи особливими потребами. Тому безбар’єрність – це не про когось «іншого», а про всіх нас.












Вишиванка – генетичний код нації


Сьогодні нас об’єднало свято, яке стало чудовою традицією для українців у всьому світі – День вишиванки. Вишиванка для українців – це символ благополуччя і любові в сім’ї, а свято символізує національну єдність нашого народу.
З цієї нагоди в нашій бібліотеці організована книжкова виставка: « Вишиванка – генетичний код нації», яка знайомить користувачів з традиціями та тонкощами української виставки. До бібліотеки на народознавчу годину: « Вишиванка – одвічний предків талісман» завітали учні 7,9 класів. Діти ознайомилися з книжковою виставкою,з роботами майстрині (на жаль вже покійної) Консул Марії, дізнались цікаві факти про вишиванку, адже це не тільки символ краси, а дійсно й наш генетичний код.









четвер, 8 травня 2025 р.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте…»

  8 травня -День пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом в Другій світовій війні – пам’ятний день в Україні.

«Сьогодні ми не святкуємо — ми пам'ятаємо. Згадуємо мільйони зламаних доль, знищених родин, дітей, які не побачили світанку. Ми вдячні кожному, хто протистояв нацизму, хто боровся за гідність і свободу. І сьогодні — наш обов'язок не забути».
Низка заходів, приурочених цій даті, розпочалася з години-реквієму: « Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь » біля пам’ятника невідомому солдату. Слова подяки та шани, слова пам’яті про великий подвиг тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії лунали серед тиші.
Продовженням заходів в нашій бібліотеці для учнів 5-7 класів пройшла година пам’яті : « Ніхто не забутий, ніщо не забуте…». Бібліотекар Світлана Якубовська разом з фахівцем із соціальної роботи Патренікою Юлією розповіли дітям про безсмертний подвиг та ратну звитягу воїнів, хто боровся з ворогом в партизанських загонах і підпіллі. Також Світлана Якубовська презентувала присутнім книжкову виставку: « Над пам’яттю роки не владні », де представлені книги про війну. Адже книги – це теж пам’ятник героям війни, відомим і невідомим солдатам.
У ці дні ми згадуємо не лише історичні події, а й особисті трагедії мільйонів людей. Ми дякуємо ветеранам, які боролися за свободу, і вшановуємо памʼять тих, хто не повернувся з війни. Нехай ці дні стануть нагадуванням про важливість миру, людяності та гідності.














Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...