Найбільша
небезпека, яка чатує на наше суспільство сьогодні, – в руйнуванні особистості.
Нині матеріальні цінності домінують над духовними, тому у людей
спотворені уявлення про доброту, милосердя, великодушність, справедливість,
громадянськість і патріотизм.
16 листопада Міжнародний день толерантності. Останнім часом слово «толерантність» набуло значної популярності. Що значить толерантна людина? Що таке толерантний підхід? Чи так важливо бути толерантним? Шлях до толерантності – це серйозна емоційна, інтелектуальна праця і психічна напруга, яка можлива тільки на основі зміни самого себе, своїх стереотипів, своєї свідомості.
Так що ж таке
толерантність?
На кінці ХVIII –
на початку XIX ст. у Франції жив Тайлеран Перигор, князь Беневентський, який
вирізнявся тим, що при будь-якій владі незмінно займав посаду міністра
іноземних справ. Це була талановита людина, але найголовніший його талант – це
вміння враховувати настрій оточуючих і вирішувати проблеми, знаходячи
компромісні рішення і при цьому залишатися вірним своїм принципам.
Поняття «толерантність» у різних мовах має різні відтінки. Так, в англійській мові це готовність і здатність без протесту сприймати особистість або подію. У французькій повага свободи іншого, його способи думки, поведінки, політичних і релігійних поглядів. У китайській уміння дозволяти, допускати, проявляти терпимість до інших. В арабській – прощення, поблажливість, схильність до інших. У перській – терпіння, витривалість, готовність до примирення. Існує така притча про аксакала. «Помирає в одному поселенні старий аксакал. Прийшли до нього люди попрощатися, та й говорять: «Скажи нам, мудрий старий, як вдалося тобі створити такий порядок у сім’ї, що усі сини й невістки, дочки й зяті жили разом у мирі й злагоді». Не може вже говорити старий – подають йому папір і олівець, і він довго пише. І коли випадає з рук вмираючого аркуш, дуже здивувалися усі – там 100 разів було написане одне слово – ТЕРПИМІСТЬ!
До уваги наших користувачів в бібліотеці розгорнута книжкова виставка : "Мистецтво жити поруч" на якій представлені книги в яких висвітлена тема толенрантності - виховання почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, взаєморозуміння, терпимість. " Зростили" дерево толерантності на листочках-долоньках можна написати що таке у Вашому розуміні толерантність.
Нехай кожен з нас, наше село і вся наша Україна завжди будуть островами толерантності для усіх жителів великої планети Земля.
Немає коментарів:
Дописати коментар